اطلاعیه فروشگاه

با سلام و احترام خدمت شما بازدید کنندگان گرامی از اینکه از سایت ما بازدید می کنید بی نهایت سپاسگزاریم در صورت وجود هرگونه سوال یا مشکل یا نارضایتی از سایت با ما ارتباط برقرار کنید به تمام سوالات در کمتر از 3 ساعت جواب داده خواهد شد ایمیل مدیر: mohammad.200508@gmail.com شماره تماس: 09332331787

پاورپوینت مدیریت ریسک در نظام سلامت

پاورپوینت مدیریت ریسک در نظام سلامت

 

 

 

به نام خدا

 

مشخصات فایل

فرمت:power point

قابل ویرایش و آماده پیرینت


تعداد اسلاید : 68 اسلاید

آشنایی با
مدیریت ریسک در نظام سلامت
بر اساس راهنمای استاندارد بین المللی ایزو 31000 سرفصل مباحث مقدمه ای بر مدیریت ریسک در سازمان ها
اهمیت مدیریت ریسک در نظام سلامت
آشنایی با فرآیند مدیریت ریسک بر اساس راهنمای استاندارد بین المللی ایزو 31000
مقدمه ای بر مدیریت ریسک در سازمان ها مقدمه کلیه سازمان ها، شرکت ها، نهادها و جوامع اعم از کوچک و یا بزرگ، خصوصی و یا عمومی ، دولتی و یا غیر دولتی در هر سطحی از عملکرد و در هر زمان و مکان با دامنه ای از ریسکها و فرصتها که ممکن است بطور مثبت و یا منفی بر کارکرد آنها در دستیابی به اهدافشان تاثیر بگذارد مواجه می باشند .
با تحولات جهانی این ریسکها در حال افزایش است . میزان اهمین این ریسکها برای سازمانها یکسان نیست . عوامل درونی و عوامل بیرونی زیادی بر میزان این اهمیت تاثیر دارند. بر این اساس هر سازمانی با ریسکهایی مخصوص به خودش مواجه است .
آنچه کاملا واضح است این است که نمی توان مدل یکسان و واحدی از مدیریت ریسک و بحران بتواند توسط همه سازمانها بکار گرفته شود.
با این حال از سالهای 1990 میلادی تلاشهای ارزشمندی در زمینه استانداردسازی این فعالیت و سیستمها توسط سازمانهای وضع کننده استانداردها و سایر موسسات علاقمند در سطوح ملی و بین المللی آغاز گردید. اهمیت مدیریت ریسک در نظام سلامت خطای پزشکی خطای پزشکی در تمام دنیا اتفاق می افتد. بطور رسمی خطاهای پزشکی بیشتر از ترابری های هوایی در دنیا انسان را به کام مرگ می کشاند .
در سراسر دنیا ورود به بیمارستان خطرناک تر از هزار کیلومتر رانندگی است . ثبت خطاهای پزشکی در کشورهای توسعه یافته
نگاه پلیسی و امنیتی به خطاهای پزشکی در برخی از کشورها
آمریکا بیشترین میزان ثبت خطاهای پزشکی را در جهان دارد . آن ها از هر خطایی برای اصلاح سیستم خود استفاده می کنند .
مدیریت خطاهای پزشکی در دنیا به صورت علم درآمده و به شیوه ای نظام مند با آن برخورد می کنند. IOM انستیتو پزشکی بیان کرده است که 44000 تا 98000 نفر در سال به دلیل خطاهای پزشکی می میرند .
خطاهای پزشکی هشتمین علت مرگ و میر در آمریکاست.
دکتر اسنبرگ : ما با یک اپیدمی خطاهای پزشکی در این کشور مواجهیم.
خطای پزشکی موقعی اتفاق می افتد که یک بخشی از مراقبت پزشکی برنامه ریزی شده کار نکند ، یا موقعی که یک برنامه اشتباه مورد استفاده قرار گیرد . خطای پزشکی در کجا اتفاق می افتد؟ خطای پزشکی در هر جایی از سیستم بهداشت و درمان اتفاق می افتد :
بیمارستان ها
درمانگاهها
مراکز جراحی سرپایی
مطب پزشکان
آسایشگاهها
داروخانه ها
خانه های بیماران 16-10 درصد از بیماران بستری در بیمارستان دچار خطا یا عوارض ناخواسته می شوند.
نیمی از این موارد قابل مدیریت و پیشگیری هستند.
دو سوم مرگ و میرهای جراحی 3 روز یا بیشتر پس از عمل جراحی روی می دهد زمانی که بیمار به بخش منتقل شده است (آیا قابل پیشگیری است؟) میزان عوارض جانبی 2-4 درصد به چه معنی است؟ Brenan (2000) ارزش 0.1% :
1 ساعت آب آشامیدنی ناسالم هر ماهدر هر روز فرود نا ایمن دو هواپیما در فرودگاه شیکاگو16،000 نامه گم شده در هر ساعت22،000 چک اشتباه از حساب بانکی درهر ساعت20،000 تجویز

 

 

درصورت سوال یا مشکل در خرید یا نارضایتی از فایل خریداری شده با مدیر فروشگاه در ارتباط باشید.در صورتی که درمورد یک فایل سوال داشته باشید سریعا پاسخ خواهیم داد و درصورتی که از یک محصول شکایت داشته باشید سریعا از فروشگاه حذف خواهد شد.

ضمانت خرید

تا 24 ساعت پس از خرید در صورتی که از فایل خریداری شده نارضایتی داشته باشید 100 درصد وجه به حساب شما عودت داده خواهد شد. برای پیگیری خرید به بخش پشتیبانی مراجعه کنید.

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
(شامل 30% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file1_2047910_6196.zip1 MB