اطلاعیه فروشگاه

با سلام و احترام خدمت شما بازدید کنندگان گرامی از اینکه از سایت ما بازدید می کنید بی نهایت سپاسگزاریم در صورت وجود هرگونه سوال یا مشکل یا نارضایتی از سایت با ما ارتباط برقرار کنید به تمام سوالات در کمتر از 3 ساعت جواب داده خواهد شد ایمیل مدیر: mohammad.200508@gmail.com شماره تماس: 09332331787

پاورپوینت هندسه تحلیلی

پاورپوینت هندسه تحلیلی

 

 

 

به نام خدا

 

مشخصات فایل

فرمت:power point

قابل ویرایش و آماده پیرینت


تعداد اسلاید : 44 اسلاید

بنام خدا هندسه تحلیلی
بخش 2
بخش 2 : آشنایی با بردار پیکان : پاره خطی است جهت دار در فضا که یک نقطه را به نقطه ی دیگر منتقل می کند. 1- طول
هر پیکان دارای سه مشخصه است 2- راستا
3- جهت دو پیکان هم ارز (هم سنگ) دو پیکان را هم ارز (هم سنگ) گوییم هرگاه طول، راستا و جها آنها یکسان باشد. بردار پیکانی که از مبدأ مختصات شروع شود را بردار گوییم.تذکر : معمولا بردارها را با حروف کوچک نمایش می دهیم. مختصات یک بردار اگر نقطه ی ، نقطه ی انتهایی بردار
باشد، آن گاه گوییم مختصات بردار ،
است و می نویسیم :
قرارداد :
نقطه ی را بردار صفر نامیده و با نماد نشان می دهیم. نکته هر نقطه از فضا یک بردار را مشخص می کند و برعکس. یعنی بین نقاط فضا و بردارهای فضا یک تناظر یک به یک وجود دارد. بردار هم ارز با یک پیکان فرض کنیم نقاط و به ترتیب نقاط ابتدایی و انتهایی پیکان AB باشند. در این صورت، بردارهم ارز با پیکان AB را با نماد نشان می دهیم و مختصات آن عبارت است از : نکته طول بردار برابر است با : دو بردار مساوی دو بردار را مساوی گوییم هرگاه نقاط انتهایی آن ها یکسان باشند.

نتیجه 1 : اگر دو بردار مساوی باشند بر هم منطبقند.
نتیجه 2 : دو بردار و مفروضند. در این صورت :
نکته برای یافتن تصویر یا قرینه ی یک بردار نسبت به محورها یا صفحات مختصات کافی است تصویر یا قرینه ی نقطه ی انتهایی آن را بیابیم. توازی یک بردار با محورهای مختصات اگر بردار با یکی از محورهای مختصات موازی باشد، بر آن محور منطبق است و داریم : الف) اگر با محور x ها موازی باشد، آن گاه:
ب) اگر با محور y ها موازی باشد، آن گاه:
ج) اگر با محور z ها موازی باشد، آن گاه: توازی یک بردار با صفحات مختصات اگر بردار با یکی از صفحات مختصات موازی باشد، بر آن صفحه منطبق است و داریم : الف) اگر با صفحه xy موازی باشد، آن گاه:
ب) اگر با صفحه yz موازی باشد، آن گاه:
ج) اگر با صفحه xz موازی باشد، آن گاه: نکته الف) اگر بردار با محور x ها موازی باشد، بر صفحه ی yz عمود است و برعکس.
ب) اگر بردار با محور y ها موازی باشد، بر صفحه ی xz عمود است و برعکس.
ج) اگر بردار با محور z ها موازی باشد، بر صفحه ی xy عمود است و برعکس.
د) اگر بردار با صفحه ی xy ها موازی باشد، بر محور z عمود است و برعکس.
و) اگر بردار با صفحه ی yz ها موازی باشد، بر محور x عمود است و برعکس.
ز) اگر بردار با صفحه ی xz ها موازی باشد، بر محور y عمود است و برعکس. مجموع دو بردار دو بردار و مفروض اند. مجموع و را با نماد نشان داده و به صورت زیر تعریف می کنیم: نتیجه الف) جمع بردارها خاصیت جابه جایی دارد:
ب) جمع بردارها خاصیت شرکت پذیری دارد:
ج) بردار عضو خنثی عمل جمع است: تعبیر هندسی جمع دو بردار (روش متوازی الاضلاع) اگر با دو بردار و یک متوازی الاضلاع بسازیم، آن گاه بردار قطری از متوازی الاضلاع است که از مبدأ به a و b رسم شود. تذکر اگر دو بردار و هم مبدأ نباشن

 

 

درصورت سوال یا مشکل در خرید یا نارضایتی از فایل خریداری شده با مدیر فروشگاه در ارتباط باشید.در صورتی که درمورد یک فایل سوال داشته باشید سریعا پاسخ خواهیم داد و درصورتی که از یک محصول شکایت داشته باشید سریعا از فروشگاه حذف خواهد شد.

ضمانت خرید

تا 24 ساعت پس از خرید در صورتی که از فایل خریداری شده نارضایتی داشته باشید 100 درصد وجه به حساب شما عودت داده خواهد شد. برای پیگیری خرید به بخش پشتیبانی مراجعه کنید.

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
(شامل 30% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file9_2047934_5547.zip947.2k