اطلاعیه فروشگاه

با سلام و احترام خدمت شما بازدید کنندگان گرامی از اینکه از سایت ما بازدید می کنید بی نهایت سپاسگزاریم در صورت وجود هرگونه سوال یا مشکل یا نارضایتی از سایت با ما ارتباط برقرار کنید به تمام سوالات در کمتر از 3 ساعت جواب داده خواهد شد ایمیل مدیر: mohammad.200508@gmail.com شماره تماس: 09332331787

پاورپوینت آزمایشگاه تکنولوژی مخابرات

پاورپوینت آزمایشگاه تکنولوژی مخابرات

 

 

 

به نام خدا

 

مشخصات فایل

فرمت:power point

قابل ویرایش و آماده پیرینت


تعداد اسلاید : 27 اسلاید

بنام خدا دانشجو :
فخرالدین تیموری
استاد :
مهندس حمیدی آزمایشگاه تکنولوژی مخابرات Muxabırat Teknolojısının Azmayışqahı فیلتر( پالایه ) FILTER:

ابزاری برای جداکردن بخشی از طیف فرکانسی یک سیگنال است .فیلترها را ازجهات مختلف طبقه بندی می کنند . مثلا ازیک جهت فیلترها را به دو دسته اکتیو وپسیوطبقه بندی می کنند . ازجهت طیف فرکانسی عبوری نیزفیلترها را بصورت زیر طبقه بندی می کنند.
فیلترهای پایین گذر
فیلترهای بالا گذر
فیلترهای میان گذر
فیلترهای میان نگذر
طیف فرکانسی عبوری آنها به صورت زیر می باشند . طیف های فرکانسی فوق درعمل قابل دسترسی به صورت فوق نمی باشند وفیلترهای واقعی نمی توانند دارای طیف هایی مثل بالا باشند. آنها به صورت ایده ال موجودند درعمل تیزی منحنی ها مثل بالا نیست و دارای انحنا است . درساختن فیلترها المانهای اکتیویا پسیو ممکن است استفاده شود . درالمانهای پسیو مجموع تعداد خازن وسلف را مرتبه فیلتر می گویند وهرچه بیشتر باشد به مدل ایده ال نزدیکتر است .
اعوجاج یک سیگنال عبارتست از تغییر شکل سیگنال بدلیل محدود بودن یا ثابت نبودن طیف فرکانسی یا خطی نبودن طیف فاز. فيلترها بر اساس تعداد سلف و خازن درجه ي آنها مشخص مي شود . رفتار فیلترها درمقابل پالس:

مولفه های فرکانس بالا حذف می شوند ولی فرکانسهای پایین باقی می مانند. هرچه پالس باریکتر باشد درتابع SYNC درحوزه فرکانس بزرگتر می شود.
هرچه عرض پالس کمترباشد پهنای باند سیستم باید بزرگتر باشد.
تابع تبدیل برای یک سیستم بدون اعوجاج فقط شامل K برابر شدن یعنی تقویت شدن یا تضعیف شدن و جابجایی زمان ( تاخیرزمانی ) می باشد. یک سیستم بدون اعوجاج تمام مولفه های فرکانسی ورودی را به یک نسبت تضعیف یا تقویت می کند.
فقط کافی است درمحدوده فرکانسی مورد نظر رابطه خطی داشته باشیم و نه درهمه فرکانسها.
برای عبور پاسهای مستطیلی ازفیلتر بدون اعوجاج باید داشته باشیم BF>>1/τmin ویا حداقل Bf>1/2τmin
( Bf پهنای باند فیلتر و τ عرض پالس است )
فیلتردیجیتال :

بااستفاده ازیک میکروپروسسور، محاسبات را انجام می دهد.( حل عددی توسط میکروپروسسور)
درآزمایشهایی که قرار است انجام دهیم هدف آشنایی با فیلترها وبررسی رفتار فیلترها درمقابل پالسهای مستطیلی ( دیجیتال ) است . فیلترپا یین گذ ر : فیلتری که فرکانسهای ازصفر تا یک فرکانس مشخص را عبور داده وفرکانسهای بالاتر ازآن فرکانس را عبور ندهد را میان گذرمی گویند . برای تعیین آن فرکانس مشخص که فرکانس قطع نامیده می شود ازشرط 3DB استفاده می کنیم یعنی فرکانسی را که درآن افت سیگنال به اندازه 3DB می شود را به عنوان فرکانس قطع درنظر می گیریم دراین نقطه دامنه سیگنال به اندازه یک برروی رادیکال دومقداردامنه اولیه می رسد به هرحال به منظور آزمایش فیلتر پایین گذر مدارزیر می بندیم . فركانس قطع بالا در فيلتر پايين گذر مهم است. ورودي را Sin ي در نظر مي گيريم و ورودي ها همه ACهستندپروب دوم خروجي را نشان مي دهد و فقط فركانش ورودي را تغيير مي دهيم و دامنه را تنظيم ميكنيم.
نسبت Vو فركانش ورودي ثابت است و اين نسبت را طوري محاسبه مي كنيم كه دامنه به صفر برسد.
مثال

 

 

درصورت سوال یا مشکل در خرید یا نارضایتی از فایل خریداری شده با مدیر فروشگاه در ارتباط باشید.در صورتی که درمورد یک فایل سوال داشته باشید سریعا پاسخ خواهیم داد و درصورتی که از یک محصول شکایت داشته باشید سریعا از فروشگاه حذف خواهد شد.

ضمانت خرید

تا 24 ساعت پس از خرید در صورتی که از فایل خریداری شده نارضایتی داشته باشید 100 درصد وجه به حساب شما عودت داده خواهد شد. برای پیگیری خرید به بخش پشتیبانی مراجعه کنید.

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
(شامل 30% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file5_2047996_5907.zip1.9 MB