اطلاعیه فروشگاه

با سلام و احترام خدمت شما بازدید کنندگان گرامی از اینکه از سایت ما بازدید می کنید بی نهایت سپاسگزاریم در صورت وجود هرگونه سوال یا مشکل یا نارضایتی از سایت با ما ارتباط برقرار کنید به تمام سوالات در کمتر از 3 ساعت جواب داده خواهد شد ایمیل مدیر: mohammad.200508@gmail.com شماره تماس: 09332331787

تحقیق درمورد حكم دادگاه

تحقیق درمورد  حكم دادگاه

 

 

 

 

به نام خدا

 

مشخصات فایل

فرمت:word

قابل ویرایش و آماده پیرینت

 


تعداد صفحات : 10 صفحه

معين بودن موضوع حكم دادگاه
اصل ديگري كه براي صدور اجرائيه لازم است معين بودن حكم موضوع است به همين جهت ماده 3 قانون اجراي احكام مدني مي گويد«حكمي كه موضوع آن معين نيست قابل اجرا نمي باشد » موضوع حكم ممكن است خلع يد از ملك با پلاك مشخص باشد. ممكن است اداي دين يا تسليم عين منقول باشد ممكن است انجام كاري يا خودداري و ترك عملي باشد كه در همه اين موارد موضوع معين است ولي چنانكه محكوم به انتقال ملكي بدون ذكر خصوصيات باشد حكم به دليل معين نبودن موضوع انتقال، قابليت اجرا ندارد. موضوع حكم يا محكوم به ممكن است تمكين زن از شوهر باشد. كه در اين صورت موضوع معين است اما اگر زن حاضر به اجراي مفاد اجرائيه نبايد، كاري از عهده مامور اجراء ساخته نيست. اثر چنين حكم و اجرائيه اي عدم اساتحقاق زن به نفيه و كسوه است و با تنظيم صورت مجلس عمليات اجرا پايان مي يابد. اما اگر موضوع حكم، بازگشت زن به منزل زوج باشد، در اين صورت عمليات اجرائي نسبت به بازگرداندن به منزل زوج صورت مي پذيرد. بعضي از اشكالاتي كه در جريان انجام عمليات اجرا پيش

مي آيد و يا محكوم عليه سعي دارد پيش آورد مربوط به همين وضعيت محكوم به است.
گاهي واقع در حكم دادگاه ابهام وجود دارد و نياز هست كه دادگاه نظر خود را روشن سازد. گاهي هر يك به نفع خود ميدانند كه در مورد محكوم به حدود و ثغور آن مطالبي را عنوان نمايند كه اگر دائره اجراء نتواند موضوع را مشخص سازد از طريق دادگاه رفع ابهام مي شود. اين مطالب مفصل در مباحث آينده توضيح داده مي شود.
گاهي واقعا در حكم دادگاه ابهام وجود دارد و نياز هست كه دادگاه نظر خود را روشن سازد. گاهي هر يك به نفع خود ميدانند كه در مورد محكوم به و حدود و ثغود آن مطالبي را عنوان نمايند كه اگر دائره اجراء نتواند موضوع را مشخص سازد از طريق دادگاه رفع ابهام مي شود. اين مطالب مفصل در مباحث آينده توضيح داده مي شود.
اجراي حكم بدون اجرائيه راي در دادگاه ها
لازم اجراي حكم صدور اجرائيه نسبت بعضي ممكن است حكم دادگاه همانطور كه صادر شده انجام پذيرد و نظر محكوم له در حدود حكم صادر تامين شود در حاليكه اجرائيه اي هم در كار نباشد و اين حالت در دو صورت امكان پذير است اول مواد دري كه محكوم عليه به حكم تسليم مي گردد و نيازي به صدور اجرائيه پيدا نمي شود دوم موارد كه قانون پيش بيني كرده است تقريبا تمامي احكام ديوان عدالت در اين قسمت قرار مي گيرد اجراي راي هيات عمومي ديوان عدالت اداري فرمود و مصوبات دولت اعلام ابطال آئين نامه و يا تصويب نامه از جانب اين ديوان آن مصوبه قدرت اجرائي را از دست ميدهد.
در مورد اجراي اجباري راي دادگاهها
1- هيچ حكمي از احكام دادگاه ها دادگستري به موقع اجرا گذارده نمي شود مگر اينكه قطعي شده با قرار اجرا موقت آن در مواردي كه قانون معين مي كند صادر شده باشد.
2- احكام دادگاههاي دادگستري وقتي به موقع اجرا گذارده مي شود كه به محكوم عليه و با وكيل با قائم مقام قانوني او ابلاغ شده و محكوم له يا نماينده و يا قائم مقام قانوني او كتبا اين تقاضا را از دادگاه بنمايد.
3- حكمي كه موضوع آن معين ثبت قابل اجرا نيست.
4- اجراي حكم با صدور اجراي توسط دادگاه به عمل مي آيد مگر اين كه در قانون ترتيب ديگري مقرر شده باشد.
5- صدور اجرائيه با

 

 

درصورت سوال یا مشکل در خرید یا نارضایتی از فایل خریداری شده با مدیر فروشگاه در ارتباط باشید.در صورتی که درمورد یک فایل سوال داشته باشید سریعا پاسخ خواهیم داد و درصورتی که از یک محصول شکایت داشته باشید سریعا از فروشگاه حذف خواهد شد.

ضمانت خرید

تا 24 ساعت پس از خرید در صورتی که از فایل خریداری شده نارضایتی داشته باشید 100 درصد وجه به حساب شما عودت داده خواهد شد. برای پیگیری خرید به بخش پشتیبانی مراجعه کنید.

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
(شامل 30% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file6_2048392_3407.zip10.2k