اطلاعیه فروشگاه

با سلام و احترام خدمت شما بازدید کنندگان گرامی از اینکه از سایت ما بازدید می کنید بی نهایت سپاسگزاریم در صورت وجود هرگونه سوال یا مشکل یا نارضایتی از سایت با ما ارتباط برقرار کنید به تمام سوالات در کمتر از 3 ساعت جواب داده خواهد شد ایمیل مدیر: mohammad.200508@gmail.com شماره تماس: 09332331787

پاورپوینت درمورد زراعت چغندر قند

پاورپوینت درمورد  زراعت چغندر قند

 

 

 

به نام خدا

 

مشخصات فایل

فرمت:power point

قابل ویرایش و آماده پیرینت


تعداد اسلاید : 22 اسلاید

موضوع : اصول ترويج پاييز 83 چغندر قند مقدمه زراعت چغندر به روش سنتي و نيمه مكانيزه پرهزينه ميباشد بطوريكه عملكرد 25_30 تن ريشه در هكتار معادل هزينه هاي توليد ميباشد. از اين رو بايد كميت و كيفيت توليد بالا برده شود تا زراعت اين محصول توجيه اقتصادي داشته باشد . انتخاب زمين مناسب خاكهايي كه ساختمان متوسط و عميق دارند براي كشت مناسب هستند . در خاكهايي با شوري كم يا ( لب شور ) نيز ميتوان كشت كرد .
خاك هاي سبك و خيلي سنگين مناسب نميباشند . تناوب چغندر گياهي وجيني است كه باعث كم كردن تراكم علف هاي هرز ميشود و حاصلخيزي خاك را بهتر ميكند .
براي كم كردن علفهاي هرز ، آفات و بيماريها بايد در كشت تناوب را رعايت كرد .در يك قطعه زمين هر 3 سال يكبارچغندر كشت شود اگر هر 5 سال كشت شود مناسبتر است .
( غلات ، غلات ، چغندر ) ( چغندر، غلات ، گياه علوفه اي)
سفارش ميشود باقيمانده گياه به خاك اضافه شود . براي تعيين نياز كودي بايد خاك مورد آزمايش قرار گيرد. (فسفر ، پتاس ، ازت و كودهاي كم مصرف ) كود دهي
در كوددهي بايد از مصرف زياد كود ازت به خصوص پس از گذشت 60 روز از رشد گياه خود داري كرد .

يك سوم كود ازت قبل از كاشت و يك سوم ديگر پس از تنك كردن و يك سوم باقي مانده را در زمان 6-8 برگي شدن بايد مصرف كرد .

كودهاي فسفره و پتاسه را بايد در عمق خاك قرار داد . عمليات تهيه زمين 1. زير شكني لايه خاك
2. شخم زدن زمين
3. امجام عمليات خاكورزي ديگر در بهار كاشت بذر مناسبترين تراكم صدهزار تا صدوبيست هزار بوته در هكتار است .
فاصله رديفها حداكثر بايد 50 سانتيمتر باشد . مبارزه با علف هاي هرز چنانچه با علف هاي هرز مبارزه نشود ممكن است بيش از 75% محصول از بين برود .
روشهاي مبارزه :
استفاده از تناوب زراعي صحيح ، وجين دستي ، وجين ماشني ، مبارزه شيميايي و تلفيقي است . استفاده از تيغه هاي شمشيري و يا كولتيواتور با پردهاي خورشيدي، علاوه بر از بين بردن علفهاي هرز داخل رديفها ، سله خاك را هم از بين ميبرد و خاك را تهويه ميكند .

مناسبترين روش مبارزه با علفهاي هرز استفاده از سمپاش كولتيواتور تركيبي است .

در اين روش فقط روي رديفهاي چغندر قند علفكش تماسي انتخابي پاشيده ميشود و علفهاي هرز بين رديف ها رابه وسيله تيغه كولتيواتور از بين ميرود . مبارزه شيميايي بايد در دو مرحله 2-4 برگي بودن علف هاي هرز انجام شود .

براي مبارزه با علف هاي هرز دائمي ، بايد مزرعه را به چند قسمت تقسيم كرد و هر سال پس از آبياري و رشد علفهاي هرز دائمي با علف كش عمومي تماسي (رانداپ) سمپاشي كرد تا اين نوع علف هاي هرز دائمي از ريشه خشك شوند .

خسارت علفهاي هرز در 10 هفته اول خيلي شديد است و بعد از اين مدت علفهاي هرز قدرت رقابت را با محصول ندارند . آبياري در بيشتر خاك ها بايد از آبياري نشتي يك در ميان استفاده كرد .در اين روش علاوه بر 20-30% صرفه جويي در مصرف آب ، كيفيت محصول نيز بهتر ميشود . با استفاده از سيفون آب در تمام قسمتهاي مزرعه پخش ميشود .
يكنواختي آبياري با عث يكنواختي رشد ميشود در اين حالت كار برداشت مكانيزه راحت تر خواهد بود .
با قطع كردن متناوب آب سيفومها و راه اندازي دوباره آنها عمق نفوذ

 

 

 

متن های بالا فقط قسمت کوچکی از فایل بود. برای دسترسی به اطلاعات بیشتر فایل اصلی را از لینک زیر خرید کنید

 

درصورت سوال یا مشکل در خرید یا نارضایتی از فایل خریداری شده با مدیر فروشگاه در ارتباط باشید.در صورتی که درمورد یک فایل سوال داشته باشید سریعا پاسخ خواهیم داد و درصورتی که از یک محصول شکایت داشته باشید سریعا از فروشگاه حذف خواهد شد.

ضمانت خرید

تا 24 ساعت پس از خرید در صورتی که از فایل خریداری شده نارضایتی داشته باشید 100 درصد وجه به حساب شما عودت داده خواهد شد. برای پیگیری خرید به بخش پشتیبانی مراجعه کنید.پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file53_2048929_4401.zip2.1 MB